Dezynsekcja

dezynsekcja, odkomarzanie, zamgławianie

Czym jest dezynsekcja – definicja dezynsekcji

Działanie polegające na zwalczaniu szkodliwych owadów latających, biegających i pełzających określane jest jako dezynsekcja, czyli tępienie owadów. Dezynsekcja owadów w sektorze przemysłowym jest obowiązkowa i regulowana jest przez rozporządzenie Ministra Zdrowia, ze względu na to, że owady są roznosicielami wirusów, patogenów wielu chorób. Firmy zajmujące się produkcją, przechowywaniem lub przetwarzaniem w jakiś sposób żywności powinny zastosować się do przepisów i skorzystać z pomocy profesjonalnych firm z branży dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Osoby indywidualne jak również, sektory rolnicze oraz użyteczności publicznej powinny zapobiegać występowaniu insektów. Powodami dla którego te stworzenia są uważane za nieproszone gości to:

  • są wektorami wielu groźnych nawet dla człowieka chorób,
  • są wstanie bardzo drastycznie działać na nasz organizm, zarażając nas różnymi wirusami co powodu choroby i problemy zdrowotne,
  • duża ilość szkodników jest wstanie uszkodzić konstrukcje budynku lub przedmioty znajdujące się w jego wnętrzu,
  • widok owadów szczególnie karaluchów nie świadczy o czystości i higienie, co może spowodować problemami z odpowiednimi organami państwowymi.

Jedną z najczęściej spotykanych grup owadów uprzykrzających życie człowieka to owady magazynowanej żywności. Do niepożądanych owadów magazynowanej żywności zalicza się m.in. rozkruszk mącznny, wołek zbożowy, omacnica spichrzanka.

Różne metody dezynsekcji

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie różnych metod:
  • metod fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe)
  • chemicznych (preparaty owadobójcze)
  • mechanicznych (wyłapywanie)
  • biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).
Do typowych formulacji insektycydów zalicza się:

proszki zwilżane, proszki do sporządzania zawiesiny, koncentraty stężone, zamgławianie techniką ULV, zadymianie oraz przynęty i trutki.

szerszeń

Informacje o dezynfekcji w firmie Vilius:

Firma VILLIUS zajmuje się zwalczaniem insektów każdego rodzaju. W związku z tym, że stosowanie pestycydów w przemyśle spożywczym stwarza zagrożenie skażenia żywności, należy je stosować tylko w razie konieczności i tylko przez wykwalifikowany personel firmy zajmującej się D.D.D.

TAGI: Dezynsekcja warszawa, dezynsekcja owadów, dezynsekcja pluskiew, co to jest dezynsekcja, owady w drewnie,