Ozonowanie

ozonowanie

Dezynfekcja poprzez Ozonowanie

Dezynfekcja to podstawowa usługa każdej firmy z branży dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji. Najnowszą metodą w dziedzinie dezynfekcji jest na pewno ozonowanie. Skuteczna metoda pozwalająca na zwalczanie bakterii, grzybów, drobnoustrojów, roztoczy i innych mikroorganizmów. Efekt ozonowania działa jeszcze lepiej gdy jest regularnie stosowany w pomieszczeniach w których przebywają osoby pracujące (firmy, magazyny, restauracje), klienci indywidualni (domy, mieszkania) oraz pozostałe organizacje publiczne i prywatne.

Uwolnijmy swoje domy, mieszkania, przedszkola, żłobki, szkoły, biura oraz wszelkie budynki użyteczności publicznej od męczących alergenów, wirusów oraz bakterii chorobotwórczych.

Dlaczego ozonowanie jest takie skuteczne?

Ozon (O3) jest to inaczej alotropowa odmiana tlenu, ma błękitną barwę, jest gazem niepalnym, raczej nietrwałym oraz łatwo rozpuszczalnym w wodzie. Gaz ten występuje naturalnie w atmosferze, powstaje podczas wyładowań atmosferycznych, które występują w trakcie burz. Jest silnym utleniaczem, powszechnie stosowanym do usuwania zanieczyszczeń chemicznych, w dezynfekcji i deakaryzacji pomieszczeń, w procesie uzdatniania wody, czy jako czynnik odkażający w przemyśle spożywczym.

Produkowany jest przez generatory ozonu, gdzie wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi tj. pleśń, grzyby i ich zarodniki, wirusy, bakterie, alergeny, roztocza, drobnoustroje i całkowicie je niszczy. Dlatego skutecznie usuwa przykre zapachy oraz groźne dla zdrowia i czasami również życia mikroorganizmy.

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie polega na wytworzeniu poprzez nowoczesne ozonatory wysokiej ilości ozonu, który pozwoli zlikwidować wszystkie zagrożenia. Innowacyjne ozonatory używają technologi wyładowań koronowych.

ozon

Jakie korzyści przynosi ozonowanie?

Zabieg ozonowania daje wiele korzyści takich jak dezynfekcja pomieszczeń, usunięcie nieprzyjemnych zapachów, zabicie wirusów oraz bakterii chorobotwórczych, ograniczenie rozprzestrzeniania chorób i ułatwienie ich leczenia w dużych skupiskach ludność, neutralizowanie grzybów i pleśni oraz pozostania w pomieszczeniu krystalicznie czystą atmosferę, pozbawioną alergenów.

Dodatkowe informacje o ozonie.

Zabieg ten pozostawia specyficzny zapach, który jest wyczuwalny już w stężeniu 0,02-0,05 ppm, natomiast jest niebezpieczny w stężeniu po wyżej 0,08 ppm w powietrzu wdychanym przez co najmniej 8 godzin. Dlatego też ozonowania powinny wykonywać przeszkolone ekipy DDD.

 

TAGI: Ozonowanie domu, ozonowanie Warszawa, Firma ozonująca, ozonowanie pomieszczeń Toruń, dezynfekcja ozonem Gdańsk,